ozonowanie gabinetu lekarskiego

Korzyści płynące z ozonowania za pomocą ozonatora od Sanity System

Ozonowanie to proces naturalny, bez użycia chemicznych detergentów. Wystarczy podłączyć do prądu i wybrać odpowiedni program dezynfekcji. Ponadto urządzenia Sanity System posiadają wbudowany destruktor ozonu, który rozbija cząsteczki ozonu z powrotem na tlen. Dzięki temu pomieszczenie jest gotowe do użycia – bez konieczności wietrzenia.

Badania z wykorzystaniem urządzeń Sanity System dowodzą, iż ozon generowany przez nasz sprzęt jest w pełni bezpiecznych dla wszystkich urządzeń elektronicznych jak i materiałów znajdujących się w pomieszczeniach np. drewna, dywanów, podłóg, ścian, obrazów, mebli itp.

 

 

Skorzystaj z certyfikowanego generatora ozonu do pomieszczeń!

ozonowanie biurSkuteczne ozonowanie pomieszczeń z wykorzystaniem specjalistycznych generatorów ozonu to dziedzina, z którą czujemy się wyjątkowo związani i która wyznacza podstawowy kierunek rozwoju Sanity System. Jako producent rozwiązań w zakresie bezpiecznego odkażania powietrza, wody oraz dezynfekcji powierzchni, swoje projekty tworzymy w oparciu o potrzebę budowania zdrowego, korzystnego środowiska do codziennego funkcjonowania i bezpiecznego życia. Ozonowanie jest skuteczną metodą odkażania pomieszczeń stosowaną nie tylko w okresie pandemii koronawirusa, ale także profilaktyki chorób, alergii oraz infekcji wywoływanych przez różnego rodzaju wirusy, bakterie i drobnoustroje.

Certyfikowane ozonowanie pomieszczeń z Sanity System

Dezynfekcja przeprowadzona z pomocą ozonowania jest obecnie najskuteczniejszą metodą zwalczania wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów występujących w zamkniętych pomieszczeniach, jak również wobec odkażania pojazdów. Przenoszone na dłoniach, drogą kropelkową i powietrzną mikroorganizmy mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa człowieka, czego przykładem jest wywołujący chorobę COVID-19 i najgroźniejszy obecnie wirus SARS-CoV-2.

Ozonowanie pomieszczeń biurowych i codziennego użytku dla dobra innych

Właściwe zabezpieczenie się przed koronawirusem i alergenami wymaga nie tylko stosowania środków higieny i ochrony osobistej, ale i prawidłowego zadbania o otaczające powierzchnie, z którymi mamy kontakt na co dzień. Nasze urządzenia do ozonowania pomieszczeń zostały zbudowane tak, by działały całkowicie automatycznie i pozwalały na przeprowadzenie skutecznej dezynfekcji mieszkań, biur, gabinetów lekarskich, przychodni, przedszkoli, szpitali czy salonów fryzjerskich w krótkim czasie, bez zagrożenia dla sprzętów i ludzi.

Nasze doświadczenie na rynku i wieloletnia praca nad doskonaleniem urządzeń do ozonowania sprawiły, że jako jedyni w Polsce posiadamy certyfikaty potwierdzające 99.9% skuteczności naszych systemów ozonowania w dezaktywacji SARS-CoV-2. Dając gwarancję skuteczności dezynfekcji pomieszczeń w trakcie pandemii koronawirusa dbamy o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo.

ozonowanie gabinetu lekarskiegoCzy używanie ozonatora do pomieszczeń jako remedium na koronawirusa jest skuteczne?

 

Generatory ozonu dostępne w ofercie Sanity System bazują na wyjątkowo wydajnej technologii przekształcania tlenu z otoczenia na ozon poprzez mechanizm wyładowania koronowego (elektrycznego). Ozon, który szybko łączy się z mikroorganizmami w otoczeniu powoduje ich utlenianie i całkowitą neutralizację, pozostawiając powierzchnie i powietrze w pomieszczeniu na wysokim poziomie czystości mikrobiologicznej.

Z uwagi na potwierdzoną skuteczność naszych systemów w zwalczaniu wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, ozonowanie może być z pewnością traktowane jako jedno z ważniejszych działań prowadzonych w ramach prewencji rozprzestrzeniania się wirusa. Dezynfekcja pomieszczeń poprzez ozonowanie z wykorzystaniem certyfikowanych urządzeń Sanity System to zdecydowany gwarant bezpieczeństwa w dobie mnogości wirusów i bakterii. 

 

Dezynfekcja ozonem wobec szpitali, gabinetów lekarskich, restauracji i szkół

Skuteczne ozonowanie z certyfikowanymi generatorami ozonu od Sanity System polecamy do stosowania wszędzie tam, gdzie ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa jest najwyższe. Przychodnie, szpitale, gabinety stomatologiczne i kosmetyczne, restauracje, salony fryzjerskie, przedszkola i szkoły to miejsca, w których skupiska obcych sobie osób znacząco podwyższają ryzyko pojawienia się wirusa i przenoszenia się go czy to drogą kropelkową, czy kontaktowo, po skażeniu różnych dotykanych w otoczeniu powierzchni. Ozonowanie może być też oczywiście przeprowadzone w biurach czy mieszkaniach, w których choć przepływ osób jest znacznie mniejszy, ryzyko samodzielnego przyniesienia wirusa z zewnątrz jest w dalszym ciągu wysokie.

 

dezynfekcja restauracjiDezynfekcja pomieszczeń użyteczności publicznej w trakcie pandemii

 

Ozonowanie powinno być wykorzystywane jako jedna z podstawowych metod dezynfekcji pomieszczeń użytkowych i publicznych w trakcie pandemii COVID-19, ale nie powinno istnieć samodzielnie, tj. bez stosowania pozostałych środków ostrożności, dystansu społecznego czy zasad higieny osobistej i regularnej dezynfekcji dłoni.

Zachowując samodzielnie ostrożność w kontaktach z ludźmi i sytuacjach umożliwiających przenoszenie się wirusa oraz łącząc to z prowadzeniem regularnej dezynfekcji w miejscach takich jak przychodnie, mieszkania, biura, gabinety lekarskie i stomatologiczne, przedszkola, restauracje czy szpitale, jako społeczeństwo mamy znacznie większą szansę uchronienia swojego zdrowia przed wyniszczającymi skutkami wirusa SARS-CoV-2.