ozonowanie przestrzeniCertyfikowane ozonowanie a koronawirus COVID-19: zapewniamy skuteczną dezynfekcję ozonem potwierdzoną badaniami

Dezynfekcja poprzez ozonowanie pomieszczeń i pojazdów jest w kontekście koronawirusa jednym ze skuteczniejszych i najbezpieczniejszych działań gwarantujących likwidację szczepów wirusa w otoczeniu. W przeciwieństwie do środków chemicznych, których użycie wymaga znacznie większej inwestycji czasu przy mniejszej dokładności pracy, ozonowanie przebiega automatycznie z wykorzystaniem odpowiednio przystosowanych generatorów ozonu. To istotne dla zdrowia i bezpieczeństwa osób, które będą przebywały na co dzień w otoczeniu o wysokim ryzyku przenoszenia się koronawirusa – przeprowadzone regularnie ozonowanie zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa, zlikwiduje bakterie, wirusy i inne drobnoustroje na wszystkich powierzchniach oraz w powietrzu krążącym w pomieszczeniu, a ze względu na brak szkodliwości dla urządzeń, elektroniki i różnorodnych powierzchni, nie spowoduje zniszczeń w często dezynfekowanych i ozonowanych pomieszczeniach.

 

proces ozonowania

Skuteczna metoda dezynfekcji z Sanity System w walce z SARS-CoV-2

Jak działają nasze urządzenia podczas ozonowania przeciw koronawirusowi? Pobierany z otoczenia tlen jest przekształcany poprzez wyładowanie koronowe w ozon o odpowiednim, dopasowanym do kubatury pomieszczenia lub pojazdu stężeniu. Wolne cząsteczki ozonu łączą się z wirusami, bakteriami i drobnoustrojami w otoczeniu, neutralizując je skutecznie i pozbywając się zagrożenia dla naszego zdrowia. Wbudowany w urządzeniach Sanity System katalizator ponownie przekształca ozon w tlen po zakończonym procesie dezynfekcji. Efektem są bezpieczne, gotowe do użytku pomieszczenia wolne od wirusów, bakterii, grzybów, alergenów, a także nieprzyjemnych zapachów neutralizowanych w procesie ozonowania.

Skuteczne zwalczanie koronawirusa: ozon, czy preparaty chemiczne?

Ozon wchodzący w reakcje z cząsteczkami wirusa SARS-CoV-2 skutecznie dezaktywuje jego działanie, eliminując ryzyko zakażenia i wywołania objawów chorobowych. Choć niektóre dezynfekujące środki chemiczne są w stanie wykazać równie wysoką skuteczność, znaczna większość z nich nie nadaje się do użytku z elektroniką czy niektórymi materiałami i powierzchniami, bez ryzyka ich zniszczenia. Ozon jest całkowicie bezpieczny dla środowiska oraz dla człowieka i przy właściwym użyciu certyfikowanych generatorów Sanity System zwalcza koronawirusa, nie niszcząc przedmiotów w Państwa otoczeniu.

 

mezczyzna w kombinezonie do ozonowaniaWyłącznie certyfikowane generatory ozonu z katalizatorem od Sanity System

Wszystkie generatory ozonu w ofercie Sanity System posiadają wbudowany katalizator, który po zakończonym procesie ponownie przekształca ozon w tlen, nie dopuszczając do pozostawienia w ozonowanych pojazdach i pomieszczeniach zbyt wysokiego stężenia ozonu i wykluczając konieczność oczekiwania na jego wywietrzenie. Z pomieszczeń i pojazdów, w których przeprowadzone zostało ozonowanie z użyciem naszych urządzeń mogą Państwo korzystać od razu po zakończeniu dezynfekcji. Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z generatorami ozonu pozwoliło nam opracować technologię, która zapewnia szybką, bezpieczną i efektywną dezynfekcję pomieszczeń i pojazdów, radząc sobie nawet w wymagających najwyższej dokładności warunkach ozonowania po COVID-19.